Çok Para ile Hiç Para Arasındaki Fark

too much moneyHiç çok para ile hiç para arasındaki farkı düşündünüz mü? Eminim çok param olsa şunu yapardım dediğiniz olmuştur. Aslında insanoğlunun belki de en çok kafa yorduğu konulardan biri de bu. Varlıklı bir yaşama sahip olmak, istediği her şeyi alabilecek paraya sahip olmak, istediği zaman dünyanın herhangi bir yerinde tatil yapabilmek herkesin isteyeceği bir şey. Doğal olarak herkes de bu isteklerini yerine getirmenin birinci kuralı olarak PARA’yı ilk sıraya koyuyor.

Size şunu rahatlıkla söyleyebilirim. Hayatta istediklerini yapmak için çok paraya ihtiyacınız yok. Elbette beklentilerinizi belirli bir seviyede tutmayı bildiğiniz sürece. Sonuçta insanların yapacağı harcamalar belirlidir. Yani aylık kira, ısınma, yiyecek, ulaşım gibi temel giderlerimiz dışında çok da fazla bir temel ihtiyacımız yok. Elbette ihtiyaçları artırıp ya da daha fazlasına ihtiyaç duyduğunuzu düşünüp bu listeye eklemeler yapabilirsiniz ama söylüyorum işte, fazlasına gerek yok.

O zaman ne yapmak lazım? Hayattan beklentileri yüksek tutmamak gerekiyor. Sakın bu söylediklerimi hayallerini küçük tutmak olarak düşünmeyin. Siz yine çok büyük haller kurmaya, o kurduğunuz hayallere ulaşmak için yollar aramaya devam edin. Arzuları belirli bir seviyede tutmakla, sınırsız hayaller kurmak arasındaki farkı kavradığınız anda aslında çok para ile hiç para arasındaki farkı da daha iyi anlayacaksınız.

 

Görsel: http://www.gembapantarei.com/too%20much%20money.jpg

Bir Cevap Yazın