SEO ile Günde 6000 Ziyaretçiye Nasıl Ulaşırsınız?

seoSEO daha sık konuşulmaya başladı. Özellikle internet üzerine bir iş yapıyorsanız SEO sizin için çok önemli olabilir. Search Engine Optimization olarak bilinen arama moturu optimizasyonu işi, bilinen arama motorlarında üst sıraları almak için nelerin yapılması gerektiğini bilmem demek.

İşim gereği SEO üzerine çok fazla çalışma yapıyoruz. Size şunu söyleyebilirim, SEO için zaman harcamak, arama motoru pazarlamasına harcadığınız paraya bazı durumlarda denk gelebiliyor. Ciddiyim. Bu yüzden SEO için ürettiğiniz orjinal içeriklere para vermediğinizi düşünüp sadece o işe odaklanmayın. O içerikleri üretmek için harcadığınız zamanı da hesaplamaya çalışın.

Üzerinde çalıştığımız bir eğitim projemizde SEO için bazı ufak değişikliklerin günde ziyaretçi sayımızı 6000 kullanıcı daha fazla artırdığını fark ettik. Aranan derslerin, konuların, sınıfların bile ziyareyçilerin gelmesi için ayrı bir önemi vardır. Siz de sitenizin özgün içeriği konusunda sürekli çalışmalar yaparsanız ziyaretçileriniz zamanla artacaktır. Bunu nasıl yaparım derseniz Webrazzi’de yayınlanan Yiğit Konur’un yazısını okumanızı tavsiye ederim.

 

Görsel: Webrazzi

Bir Cevap Yazın