SEO ile Günde 6000 Ziyaretçiye Nasıl Ulaşırsınız?

seoSEO daha sık konuşulmaya başladı. Özellikle internet üzerine bir iş yapıyorsanız SEO sizin için çok önemli olabilir. Search Engine Optimization olarak bilinen arama moturu optimizasyonu işi, bilinen arama motorlarında üst sıraları almak için nelerin yapılması gerektiğini bilmek demek.

İşim gereği SEO üzerine çok fazla çalışma yapıyoruz. Size şunu söyleyebilirim, SEO için zaman harcamak, arama motoru pazarlamasına harcadığınız paraya bazı durumlarda denk gelebiliyor. Ciddiyim. Bu yüzden SEO için ürettiğiniz orjinal içeriklere para vermediğinizi düşünüp sadece o işe odaklanmayın. O içerikleri üretmek için harcadığınız zamanı da hesaplamaya çalışın.

Üzerinde çalıştığımız bir eğitim projemizde SEO için bazı ufak değişikliklerin günde ziyaretçi sayımızı 6000 kullanıcı daha fazla artırdığını fark ettik. Aranan derslerin, konuların, sınıfların bile ziyareyçilerin gelmesi için ayrı bir önemi vardır. Siz de sitenizin özgün içeriği konusunda sürekli çalışmalar yaparsanız ziyaretçileriniz zamanla artacaktır. Bunu nasıl yaparım derseniz Webrazzi’de yayınlanan Yiğit Konur’un yazısını okumanızı tavsiye ederim.

2018-04-25 Güncelleme

SEO gün geçtikçe daha da önem kazanıyor. 4 yıl önce yazdığım bu yazı her geçen gün daha fazla ziyaretçi almaya başladı. Bunun bazı nedenleri var. Bunun nedenlerinden birisi yukarıdaki ilk yazdığım yazıda da belirttiğim gibi aslında SEO’ya yapılan yatırımın bir maliyeti olduğu yönünde. SEO için oluşturulacak içerik, yazı, görsel ve bunları siteye yüklenmesi için harcanan zaman ciddi bir maliyet.

Sitenizi arama motorlarında üst sıralara taşıyarak daha fazla ziyaretçi ve buna bağlı olarak gelir elde etmek için SEO’ya yapılan yatırım boşa yapılan yatırım değildir. Bu konuda profesyonel destek almanızı önemle tavsiye ederim.

Görsel: Webrazzi

SEO ile Günde 6000 Ziyaretçiye Nasıl Ulaşırsınız?” hakkında bir yorum

  1. Merhaba Faruk Bey,

    Değerli paylaşımınız için teşekkürler. Bizim de, eticaret sitesine sahip olan işletmelerde en sık karşılaştığımız durum, orjinal içerik sorunu oluyor. Özgün içerik yazmak aslında SEO için olmazsa olmaz temel yapı taşlarından biridir. Bu konuda, başarıya ulaşmak isteyen siteler mutlaka özgün içerik yazarak bunları site-içi seo kurallarına göre yayına almalıdırlar. Reklam için ayrılan bütçeye göre, yapılan seo çalışmaları daha etkili olabilmektedir.

    Bu konuda, E-ticaret siteleri için SEO nasıl yapılmalı ve adım adım satış arttırma rehberimi hazırladık. 2018 güncel rehbere buradan
    göz atabilirsiniz.

    Saygılar,

Bir Cevap Yazın