Online Educa’da gelecek vaad eden şirketler!

Avrupa’nın en büyük, dünya da oldukça saygın bir konumda olan Online Educa’ya katılmak için Almanya’nın başkenti Berlin’deyim. Gerek şirketlerin en son ürünlerini tanıtmak için, gereksede e-öğrenmenin geleceğini tartışmak amacıyla çok sayıda akademisyenin buraya katıldığını söylemem gerekli. Bende sektörümüzde olan son gelişmeleri takip etmek, yeni iş birlikleri kurmak amacıyla Online Educa’ya katılanlardanım.

Şirketim Medyasoft‘un Türkiye pazarına sunduğu dünya lideri eğitim yönetim sistemi Blackboard’ta Altın Sponsor olarak yerini almış durumda bizi bekliyor. Yine bölgemizde satışını gerçekleştirdiğimiz QuestionMark’ta sponsorlar arasında. Çok sayıda uluslararası şirketin burada olduğunu söyleyebilirim. Kimleri arasında dünya lideri markalar olduğu gibi gelecek vaad eden firmalarıda görmek mümkün.

Katılımcı şirketler arasında öne geçenleri yazmaya çalışacağım.

e-Learning Brothers

İlk olarak e-LearningBrothers’ı sizlere tanıtmak istiyorum. Bu şirket hiçbir kodlama ve flash bilgisine gerek duymadan eğitimleriniz için güzel oyunlar ve animasyonlar yaratmanızı sağlıyor. Sıkı durun üstelik hiçbir yazılım kurmanıza gerek kalmadan bunu yapabiliyorsunuz. Site aylık olarak üye oluyorsunuz ve istediğiniz içeriği hazır şablonlar üzerinde değiştirerek bir flash çıktısı olan SWF olarak alabiliyorsunuz. Tabi bu animasyon ve oyunları ister e-öğrenme içeriklerinde ister sunumlarınızın içinde kullanmak size kalmış.

www.elearningbrothers.com adresinden ürün ziyaret edilebilir.

Presentations 2 Go

Son zamanlarda içeriğin önemi daha fazla anlaşılır oldu. E-öğrenme için belkide Online Educa’da gördüğüm bir diğer dikkatimi çeken şirkette Presentations2go oldu. Bu şirket sınıfta bir hocanın yaptığı dersi, konferansta bir profesörün paylaştığı bilgileri kişinin görüntüsü ve sunumuyla kayıt ederek webten ulaşılabilir bir içeriğe çeviriyor. Özellikle kendi geliştirdikleri bir içerik aracıylada kayıt altına alınmış sunumlar bir içerik ağacından takip edilebiliyor.

http://www.presentations2go.eu adresinden ürün hakkında daha fazla bilgi alınabilir.


ShakeSpeak

Bence geleceğin çözümlerinden biri olduğunu düşündüğüm mobil araçlarla geri bildirim alınması Online Educa’da karşıma çıktı. ShakeSpeak konferans dolusu insana anlık olarak sorduğunuz soruların cevaplarını internet, twitter ya da sms ile almanıza yarayan bir çözüm. Mesela bir sunum yapıyorsunuz ve salonda bulunan katılımcıların tamamına “Sizce aşağıdakilerden hangisi doğrudur” şeklinde bir soru yöneltiyorsunuz. Burada herkesin hepbir ağızdan kendi düşüncelerini söylemesi zor olacağı için onları ya mobil cihazlarından sms atarak ya da internete girerek oylamalarını sağlayabiliyorsunuz. Üstelik sonuçlar canlı olarak hemen bir sonraki ekranda tüm katılımcıların karşısına çıkabiliyor.

http://www.shakespeak.com adresinden daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Panopto

Bir diğer şirket yine içerik hazırlanmasına yardımcı olan Panopto olacak. Buradaki en önemli özellik kolay bir şekilde offline olarak içerikleri hazırlamanız ve yayınlamanız. Sizin için gerisini Panopto hallediyor. Yine aynı şekilde arama özellikleriylede ön plana çıkan bir şirket.

http://www.panopto.com adresinden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Elbette Online Educa içinde bir çok farklı şirket farklı ürünleri ile yer aldı. Bu şirketler dikkatimi çeken ve benim yeni keşfettiğim, ileride de güzel işler yapacaklarını düşündüğüm öne çıkan birkaç şirket.

Online Educa’da gelecek vaad eden şirketler!” hakkında bir yorum

Bir Cevap Yazın