FikirSizler Platformu

Yoğun bir hafta geride kaldı ve bu yoğun hafta içinde katıldığım bir etkinlikten size de bahsetmek istiyorum. Fikirsizler Platformu tecrübelerimi paylaşmak için geçen hafta beni ofislerine davet etti ve orada pırıl pırıl yeni insanlarla tanıştım. Tabi buradan organizasyonun eğitim ayağından sorumlu Betül Becit‘e bu arkadaşlarla tanışmama vesile olduğu için buradan tekrar teşekkür ediyorum.

FikirSizler Platformu kendi değimleri ile;

Yenilikçi iş fikirleri üreten ve ürettiren, gençlerin bu fikirleri hayata geçirmelerini sağlayan inovatif girişimcilik platformudur.

Kesinlikle güzel bir ekip bir araya gelmiş. Kurucuları olan Yunus Becit ile tanışamadık ama Betül, Harun, Merve, Emin, Doğa, Zeynep, Gürkan, Fatih ve Mücahit ile hoş bir sohbet gerçekleştirdik. Burada adını yazamadığım varsa onlardan şimdiden özür diliyorum. – Notlarım arasında okunmayan yazılar var. – FikirSizler Platformu güzel iş peşindeler, özellikle de tecrübeye olan inançları, beni ve benim gibi profesyonel iş hayatında tecrübe kazanmış kişileri bu tarz sohbetlere davet ederek dinlemeleri çok güzel.

Yakın zamanda Fikir Kampı gerçekleştirmişler. Burada yenilikçi ve farklı fikirlerin tohumlarını nasıl atabiliriz diye iki gün boyunca kafa patlatmışlar ve sonuçlarını ilgili yerlerle paylaşmışlar. Ülkemizde fikrin öneminin bu genç arkadaşlar tarafından anlaşıldığını görmek umut verici.

Fikir üretimini toplantımızda da konuştuğumuz gibi daha gençlere indirger, 8 – 15 yaş arasından farklı fikirleri alabilirlerse bir iş modeli oluşabileceği bilgisini verdim. Bakalım ilerleyen dönemlerde bu fikirden/tohumdan güzel şeyler çıkacak mı? Sabırsızlıkla bekliyorum.

Platform hakkında daha fazla bilgi almak isteyenler www.fikirsizler.com adresini ziyaret edebilir.

FikirSizler’den güzel haberler bekliyorum.

Bir Cevap Yazın