Büyükler Farkında

Türkiye’de e-öğrenmeye yatırımı yine her zamanki gibi ilk olarak Capital 500’de yer alan şirketler yaptı. Bu şirketlerin arasında da finans sektörü ilk sırayı alıyor. Tek fark yaratabileceği alanın insanla başladığını bilen büyük fianans şirketlerinin ilk yatırımı yine insana oluyor.

Büyük şirketlerin hepsinde insan kaynakları çok etkin bir şekilde çalışanlarının memnuniyeti ve şirketlerinin geleceği için sistemli bir şekilde çalışıyor. Kimi şirketlerde çalışanlara eğitimler insan kaynakları departmanları tarafından verilirken kimi büyük şirketlerde ayrı bir eğitim departmanı çalışanlarının eğitimi için girşimlerde bulunuyor. Bu durum ülkemizde de e-öğrenmenin hızla gelişmesi için oldukça önemli.

Dünyada ekonomik kriz devam ederken e-öğrenme, şirketlere büyük maliyet tasarrufu sağlamakta. Gerçek bir sınıfta verilen eğitimle sanal sınıflarda verilen eğitimler arasındaki maliyet avantajı yarı yarıyadan daha fazla. Elbette büyük şirketlerin e-öğrenmeyi etkin bir şekilde kullanmasının hızlı eğitimin yanı sıra maliyet avantajın olduğunuda bilmemiz gerekiyor.

Türkiye’de birkaç yıl içinde her yerde, herkesin dilinde e-öğrenmeyi duyacağımıza eminim. Buna akademik tarafta dahil.

Bir Cevap Yazın